دکتر کوناتی مطرح کرد؛
۱۴۰۱-۰۲-۱۹

تاثیر سیاسی فرهنگی انقلاب اسلامی در کشورهای آفریقایی

دکتر کوناتی از علمای مالکی مذهب ساحل عاج ضمن حضور در مسجد دانشگاه رضوی و دیدار با دانشجویان و طلاب این نهاد علمی، از اهمیت کارفرهنگی در کشورهای آفریقایی و تاثیر انقلاب در آنجا سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، دکتر کوناتی در این نشست به اهمیت کار فرهنگی در کشور های آفریقایی اشاره کرد و پیرامون انقلاب اسلامی و پیامد های آن گفت: انقلاب اسلامی انفجار نور بود که هم از نظر سیاسی و هم به لحاظ فرهنگی کشورهای آفریقایی را تحت تاثیر خود قرار داد.

وی حضور نهادهایی مثل جامعه المصطفی و کارهای خیری که در زمینه های مختلف در آفریقا صورت می گیرد بیان داشت: یکی از بهترین استراتژی های فرهنگی انقلاب اسلامی فعالیت نهادهایی مثل جامعه المصطفی است که در آفریقا و دیگر کشورها فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بسیار خوبی انجام می‌دهند و ارتباطات خوبی با اهل سنت ساکن در آنجا نیز دارند.

 

دکتر کوناتی گفت: انقلاب اسلامی تاثیر مثبتی در جنبش های آفریقایی گذاشته است اما برای افزایش نفوذ در منطقه نیازمند فعالیت های دیگری همچون کمک به بهبود وضعیت کشاورزی، رفع فقر، حل مشکلات و درگیری های داخلی اقوام و غیره است.

سازندگان:
منبع:
روابط عمومی
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید