۱۴۰۳-۰۴-۱۱

جوان گرایی سیره شهید رئیسی بود

مسؤل امور بین الملل دانشگاه علوم اسلامی رضوی جوان گرایی را سیره و از خصوصیات شهید رئیسی دانست که در زمان تولیت آستان قدس رضوی سبب نوگرایی در زمینه اعزام کاروان های زیر سایه خورشید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، حجت الاسلام محسن اسدی موحد، مبلغ و مسؤل امور بین الملل دانشگاه رضوی به مناسبت چهلمین روز عروج ملکوتی شهدای خدمت، از توجه شهید رئیسی به جوان گرایی سخن گفت.

حجت الاسلام اسدی موحد به سیره آستان قدس رضوی، در نشر و گسترش سنت و معارف رضوی به عنوان رسالت اصلی خویش و همچنین ایجاد شور، شعور و نشاط دینی و معنوی، با محوریت ترویج سبک زندگی دینی، که سبب برگزاری طرح زیر سایه خورشید در عرصه ملی و بین المللی از  سال ۱۳۸۶ شده، اشاره کرد.

وی از اهمیت فراوان توسعه و ترویج موضوع زیارت به عنوان بزرگ ترین قدرت نرم شیعه با نظر به تحولات مهم جهانی و نقش حیاتی شیعه انقلابی و با وجود تبلیغات گسترده اسلام وهابی و آمریکایی، و اهمیت ترویج عالمانه موضوع زیارت به عنوان نقطه عطف و طلایی وحدت اسلامی میان فرق مختلف در راستای تقویت و مرکزیت جمهوری اسلامی به عنوان ام القرای جهان اسلام، سخن گفت.

بین الملل

مسؤل امور بین الملل دانشگاه رضوی با اشاره به ظرفیت کم نظیر طرح زیر سایه خورشید درعرصه های تبلیغ جهانی اسلام ناب، وتوجه شهید رئیسی به جوان گرایی در این زمینه و استفاده از طلاب زبان دان دانشگاه علوم اسلامی رضوی در این طرح، بیان داشت: توجه شهید رئیسی به جوان گرایی و نیز استفاده از مبلغانی که مسلط به زبان بومی محل اعزام هستند، سبب نوگرایی و بروز شدن این طرح در آن زمان شد.

وی از دیگر ثمرات حضور شهید رئیسی در منصب تولیت آستان قدس رضوی را بها دادن به نظرات جوانان و اهل فن هر موضوع دانست و به پیشنهاد خویش برای توجه به کشورهای آفریقایی نظیر زیمباوه و زامبیا در کنار کشورهای  اروپایی اشاره کرد که مورد موافقت مسؤلان امر قرار گرفته و از آن پس کاروان زیر سایه خورشید به آنجا اعزام شده است.

حجت الاسلام اسدی موحد با اشاره به نکته شهید رئیسی نسبت به اعزام مبلغ زبان دان مسلط به زبان بومی مقصد کاروان، گفت: روحانی کاروانی که به زبان محلی و بومی آن کشور صحبت کند بهتر می تواند معارف رضوی و اهل البیت را مستقیم و بدون واسطه مترجم به دست عاشقان ایشان برساند.

وی افزود: این نکته واقعا مهمی بود که وی درک کرده و برآن تاکید داشت که ثمره آن را ما در این سفر در کنار نوعی تابوشکنی شهید رئیسی در اعزام طلبه زبان دان جوان بر خلاف سبقه طرح دیدیم.

زیرسایه خورشید

مسؤل امور بین الملل دانشگاه رضوی با اشاره به برکات اعزام کاروان زیر سایه خورشید به خارج از کشور به خصوص کشورهای آفریقایی از واکنش های احساسی بومیان نسبت به دیدن پرچم و نوای صلوات خاصه حضرت رضا (ع) و تصور خود در حرم سخن گفت.

وی با نقل بیان یکی از بومیان زیمباوه مبنی بر اینکه امام رضا (ع) با آمدن به یکی از جنوبی ترین کشورهای قاره سیاه نشان داد که فقط برای ایرانی ها و مسلمانان خاورمیانه نیست بلکه به ما آفریقایی ها نیز نظر لطف دارد، گفت: بعد از شهادت آیت الله رئیسی به این نکته رسیدم که دامنه خدمت این شهید عزیز نه فقط برای ایرانیان بلکه شامل مستضعفان دینی آفریقایی هم شده و به برکت دعای آنان نیز بوده که عاقبت به خیری و توفیق عظیم شهادت را به دست آورده است.

سازندگان:
منبع:
روابط عمومی
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید