۱۴۰۳-۰۴-۰۱

بیش از دو هزار نفر برای ورود به دانشگاه رضوی ثبت نام کردند.

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی از ثبت نام بیش از دو هزار و سیصد نفر برای وورد به دانشگاه و تحصیل در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، حجت الاسلام والمسلمین دکترجهانگیری، رئیس دانشگاه رضوی در حاشیه برگزاری آزمون ورودی اختصاصی این مرکز علمی گفت: شکر خدا با تلاش دوستان و همکاران عزیز و با توفیقی که امام رضا علیه السلام به ما داد آزمون سالانه دانشگاه علوم اسلامی رضوی برای ورود داوطلبان به یکی از مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری برگزار شد.

رئیس دانشگاه رضوی بیان داشت: تعداد 2328 نفر برای شرکت در آزمون ورودی ثبت نام داشتیم که از این تعداد 256 خواهر و 2079 نفر برادر هستند.

وی افزود: ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه در مقطع کارشناسی از بین ثبت نام کنندگان دیپلمه 1152 نفر و از بین طلاب حوزه های علمیه 429 نفر از سراسر ایران انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر جهانگیری بیان داشت: در مجموع جدا از 1580نفر ثبت نام در مقطع کارشناسی، باقیمانده عبارتند از 484 نفر در مقطع ارشد و 263 نفر در مقطع دکتری که در این آزمون شرکت کردند.

وی افزود: غیر از مشهد در 10 نقطه کشور نظیر تهران، تبریز، اصفان و قم و شیراز و غیره همزمان با مشهد آزمون ورودی برگزار شده است.

رئیس دانشگاه رضوی بیان داشت: سه برابر ظرفیت دانشگاه از این آزمون برای مصاحبه دعوت می شوند و بر اساس ملاک های مد نظر دانشگاه، مصاحبه شده و بعد از مرحله تحقیقات، نتیجه نهایی پذیرفته شدگان دانشگاه که به میزان ظرفیت یا کمتر از آن بر اساس سخت گیری در پذیرش، صورت می گیرد دانشجویان جدید وارد دانشگاه می شوند.

وی افزود: دروس این دانشگاه افزون بر علوم حوزوی که به صورت کامل ارائه می شود یک رشته مصوب وزارت علوم است که طبق قوانین مصوب در اینجا تدریس می شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر جهانگیری بیان داشت: در دانشگاه رضوی در مقطع کارشناسی ارشد 13 رشته نظیر  حقوق خصوصی و بین الملل، فقه و مبانی حقوق، تاریخ و تمدن ملل اسلامی، دانش اجتماعی مسلمین، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق اسلامی(ویژه طلاب سطح2)، علوم جزائی و تبلیغ و ارتباطات دینی پذیرش داریم که علوم اقتصادی بانکداری اسلامی در این بین جدید است.

وی افزود: در مقطع دکتری هم 6 رشته حقوق بین الملل، حقوق کیفری و جرم شناسی، حقوق خصوصی، علوم قرآنی و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی و فقه و مبانی حقوق اسلامی داریم.

وی با اشاره به این که پذیرش به غیر از آزمون ورودی فقط از طریق استعدادهای برتر با شرایط و مقررات خاص و به صورت محدود صورت می گیرد، گفت: ان شالله با توفیق خداوند در خدمت علوم اهل بیت باشیم و بتوانیم به وظیفه خود مطابق با خط مشی و نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب تصویر کردند نسبت به ساحت مقدس ائمه معصومان علیهم السلام عمل کنیم.

سازندگان:
منبع:
روابط عمومی
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید