۱۴۰۳-۰۳-۲۱

انعقاد تفاهم نامه فرماندهی انتظامی خراسان با دانشگاه رضوی

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ضمن حضور در دانشگاه علوم اسلامی رضوی، تفاهم نامه همکاری مبتنی بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی را امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، سرهنگ هادی ربانی، رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی، به همراه سرهنگ تاجیک و ضیائی، روسای ادارات پژوهشی و دانشی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ضمن حضور دردانشگاه رضوی و دیدار با ریاست محترم این نهاد علمی فرهنگی و معاونان وی، پیرامون زمینه های همکاری و تعاملات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی گفت و گو کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر جهانگیری، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به بیان فعالیت ها، برنامه ها و دستاوردها و افتخارات دانشگاه در زمینه های علمی و فرهنگی پرداخت و از شرایط و وضعیت آن سخن گفت.

در ادامه سرهنگ ربانی با اشاره به اینکه تامین امنیت و آرامشی که در جامعه احساس می شود به عهده فراجا است، از تاسیس پژوهشگاه  علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی در فراجا با سبقه دو دهه پیش سخن گفت و دفتر تحقیقات استانی خراسان رضوی را از فعال ترین دفاتر زیر مجموعه این پژوهشگاه معرفی کرد.

وی با اشاره به ظرفیت دانشگاه علوم اسلامی رضوی و استادان و دانشجویان این نهاد علمی فرهنگی و نیز داده ها و تحقیقات کاربردی پیرامون علوم انسانی اسلامی نزد فراجا، از وجود زمینه همکاری گسترده و مفید برای طرفین سخن گفت.

سرهنگ ربانی از وجود طرح های کسر خدمت سربازی و یا همکاری با طرح نخبگان برای جایگزینی خدمت سربازی دانشجویان، با فعالیت در زمینه تحقیقات و پژوهش های مورد نیاز فراجا خبر داد.

وی با اشاره به نوع ماموریت ها و فعالیت های پلیس از نیاز به تقویت معنوی کارکنان سخن گفت که در ارتباط و همکاری با نهاد علمی فرهنگی با اصالت حوزوی مانند دانشگاه علوم اسلامی رضوی مهیا می شود.

سرهنگ ربانی همکاری در زمینه برگزاری نشست های علمی و فرهنگی، دوره های آموزشی و فرهنگی، تولیدات روز در زمینه فضای مجازی، عکس و فیلم و غیره را که از محتوای غنی از سوی دانشگاه تامین شود مفید و موثر خواند.

وی همکاری ها پیرامون برگزاری دوره های آموزش دینی، اعتقادی، بصیرتی و دوره های آموزشی اخلاق و احکام و سیره معصومین برای کارکنان نیروی انتظامی و خانواده های آنان را در کنار بررسی علمی طرح های اجرائی فراجا نظیر طرح حجاب و عفاف برای حدف آسیب ها و افزایش تاثیرگذاری ها را از زمینه های تعاملات و تفاهم همکاری بین این دو نهاد دانست.

در ادامه این نشست صمیمی رئیس دانشگاه رضوی با اشاره به اولویت فعالیت دانشگاه رضوی در آستان مقدس حضرت رضا علیه السلام با توجه به بیان تولیت محترم آستان قدس رضوی، گستردگی فعالیت های آستان قدس رضوی در جامعه را سبب افزایش حوزه های فعالیت علمی فرهنگی دانشگاه رضوی دانست که با بخش وسیعی از جامعه ارتباط مستقیم دارد.

سپس وی از برگزاری ده ها کرسی علمی ترویجی و نشست های علمی بروز پیرامون مسائل روز در کنار وجود ظرفیت استاد و دانشجوی فعال در دانشگاه سخن گفت که در زمینه مورد نیاز فراجا قابلیت همکاری و تفاهم را دارد.

در بخش دوم این نشست روسای ادارات پژوهشی و دانشی فرماندهی انتظامی خراسان و دیگر مسولان دانشگاه رضوی به بیان جزئیات در زمینه های همکاری در بخش های تحت مسولیت خویش پرداختند و با امضای تفاهم نامه از سوی رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی و رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، رسمیت همکاری بین دو نهاد را اعلام کردند.

سازندگان:
منبع:
روابط عمومی
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید