۱۴۰۲-۰۹-۰۵

اثر تجمع و راهپیمایی برای مردم فلسطین!

دانشجوی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در یادداشتی به شبهات پیرامون برگزاری مراسمات، تجمع و راهپیمایی ها در حمایت از مردم فلسطین و تاثیر این فعالیت ها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، محمد مهدی لطیفی سیدآبادی، دانشجوی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در یادداشتی به شبهات این روزها پیرامون برگزاری تجمع هاف راهپیمایی ها و مراسمات محکومیت اسرائیل و اعلام حمایت از مردم غزه و فلسطین پرداخته و از تاثیر آن نوشته است.

متن این یادداشت در ادامه تقدیم می شود:

یکی از شبهاتی که امروزه و با شدت گرفتن تجاوزات سفاکانه ژریم غاصب صهیونیستی در جامعه مطرح می‌شود، شناخت و درک منفعتی است که از حضور مردم در تجمعات حمایتی از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت این رژیم کودک کش به منصه ظهور می‌رسد، در بیانی دیگر برخی با توجه به نیاز حمایت نظامی مردم مظلوم غزه پرسش می‌کنند که این دست تجمعات و راهپیمایی‌ها چه دردی را از ایشان درمان می‌کند و اساساً این دست اقدامات منفعتی به دنبال دارد؟

در مقام پاسخ به چنین شبهاتی فرضاً در زمانی که شخصی تصادف می‌کند و یا مصدوم می‌گردد، یا عزیزی را بر اثر تصادف و قوای قهری نظیر سیل و زلزله از دست می‌دهد، باید از عقلا و جامعه پرسید که چرا به عیادت او می‌رویم و برای کمک به او اعلام آمادگی می‌کنیم؟ در جواب نقضی به شبهه نخست می‌تپان اینگونه استدلال کرد که عیادت مریض چه جایگاه و تاثیری در بهبودی مرض شخص یا بلایی که بر سر عزیزش آمده ایفا میکند؟ به راستی زمانی که شخص بیمار می‌شود روحیه و انگیزه دادن به او لااقل کمتریت کاری است که می‌توان با عیادت از وی به منصه تحقق رساند، حقیقتا باید از کسانی که چنین شبهاتی را مطرح می‌کنند، پرسید وقتی که عزیز شخصی بنا به هر دلیلی از دنیا می‌رود، اظهار تسلیت ما آیا واقعا عزیز از دست رفته او را زنده خواهد کرد؟

 اجمالا این اقدامات برای ایجاد روحیه به شخص مصدوم و مصیبت دیده بوده، تا اینکه تبادر به برخوردار بودن جایگاه ویژه وی نزد ما حاصل اید و بدانند که ما نیز در مصیبتی که برای او حاصل شده ناراحت و غمگین هستیم، بی‌شک تجمعات حمایت‌گونه ما از مردم مظلوم فلسطین از طریق رسانه بازتاب خبری جهانی و گسترده‌ای پیدا خواهد کرد و مردم غزه با مشاهده چنین حجمی از جمعیت و حمایت از سوی مردم شریف ایران، ایستادگی و مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی، انگیزه گرفته استمرار و ادامه داده و به پشتبانی، حمایت و شریک بودن ما در مصیبت وارده به ایشان پی خواهند برد.

مضاف بر آنچه که گفته شد، برخی انسانیت را کنار گذارده و می‌گویند که اساساً مسئله فلسطین به ما چه ارتباطی دارد؟ این عده که برخی از ایشان سابقاً سکان اداره کشور و روابط خارجی را در دست داشته، اظهار می‌دارند که مردم ایران از هزینه دادن برای مسئله فلسطین خسته‌ شده‌اند، که به زعم ایشان حق را نیز باید به افرادی با چنین عقایدی داد؛ به همین جهت ما نباید به موضوع تجاوز و جنایات سفاکانه رژیم غاصب اسرائیل ورود کرده و حصرا باید از دور و بدون دادن هزینه به حمایت از مردم فلسطین بپردازیم، فارق از پرداختن به این اظهار ظاهرا دلسوزانه آن هم در قرابت با ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، برای پاسخ دادن به این مطالب غیر واقع و منافی با حقیقت باید گفت که، حضور مردم در چنین تجمعات و راهپیمایی هایی، باعث بطلان چنین اظهاراتی شده و جامعه بین‌المللی و دشمنان داخلی و خارجی خواهند دانست که مردم شریف ایران ابایی از جنگیدن در راه انسانیت، آزادگی و دفاع از مظلومان نداشته و مقابله با ظالم را واجب می‌دانند، زیرا به تعبیر شهید مظلوم بهشتی ستم پذیری در اسلام به همان میزان زشت و قبیح است که که فعل ستمگر از قباحت بهره می‌برد.

سوای مخابره چنین پیام هایی به دشمنان سفاک نظام اسلامی و حامیان رژیم کودک کش صهیونیستی، حضور ما موجب اعلام آمادگی به قوای نظامی کشور شده و می‌گویم که در هر زمان و مکانی که کشور نیاز به نیروی رزمی پیدا کند و وارد جنگ نظامی با دشمن گردد، همه ما حامی و تابع تصمیمات ایشان در راه پشتیبانی از مظلومان در برابر ستمگران و جنایتکاران سفاک می‌باشیم، به نسیان نرود که پاسخ اخیر غالباً برای افراد با بصیرت توصیه شده و برای افرادی که از بصیرت مطلوبی بهره نمی‌برند اکتفا حصری به پاسخ نخست نزدیک ترین پاسخ به صواب خواهد بود.

سازندگان:
منبع:
روابط عمومی
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید