برگزاری درس اخلاق و مراسم تجلیل از ممتازین دانشگاه با حضور رئیس و اساتید دانشگاه
مراسم درس اخلاق این هفته ی دانشگاه همراه با تجلیل از ممتازین علمی سال تحصیلی 92-93 با حضور حجت الاسلام محمد باقر فرزانه ریاست دانشگاه برگزار شد
۱۳۹۴-۰۲-۰۸
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، مراسم درس اخلاق این هفته دانشگاه همراه با تجلیل از ممتازین علمی سال تحصیلی 92-93 با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر فرزانه رئیس دانشگاه برگزار شد .
حجت الاسلام فرزانه با اشاره به ایه ی 14 سوره آل عمران، به برشمردن شهوات از منظر قرآن پرداخت و غرایز انسان را حاوی 3 خصلت همه گیری ، دارای قوه محرک برای انسان و بدون نهایت بودن دانست .
حجت الاسلام فرزانه با تقسیم بندی غرائز به مادی و معنوی با طرح این سؤال که حال با این غرائز چه باید کرد ، سه پاسخ را به این سوال متصور دانست .
رئیس دانشگاه راه اول را سرکوب غرایز و راه دوم را آزادی دادن به غرایز و شهوات و راه آخر را کنترل و تعدیل نفس که همان راه کار شرع می باشد عنوان کرد .
امام جمعه موقت مشهد حاصل انتخاب راه اول سرخوردگی قوه محرک انسان و حاصل انتخاب طریق دوم را حاکمیت قانون جنگل بیان نمود .
عضو هیئت امنای دانشگاه علوم اسلامی رضوی ادامه داد : چیزی که غرائز به وسیله آن تعدیل و کنترل می شود همان اخلاق است . هدف اخلاق و تقوا که بالاتر از اخلاق است تقویت اراده است و در سرکشی غرایز انسان به وسیله اراده می تواند با نفس مقابله کند .
عضو شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان با نقل قول از رهبر معظم انقلاب ضعف اخلاق را سبب گناه ، نفاق و در نهایت زوال ایمان عنوان کرد و عامل اصلی انحراف در جامعه ی اسلامی دانست .
در پایان مراسم از 45 تن از طلاب و دانشجویان ممتاز علمی دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه تجلیل به عمل آمد.
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید