۱۴۰۰-۰۸-۱۳

انتشار کتاب کاربردی در حوزه تخصصی وقف؛ مهندسی قرارداد اجاره موقوفات

کتاب کاربردی در حوزه تخصصی وقف با عنوان مهندسی قرارداد اجاره موقوفات؛ سنجه اصل رعایت غبطه وقف به همت مرکز پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شد.

کتاب کاربردی در حوزه تخصصی وقف با عنوان مهندسی قرارداد اجاره موقوفات؛ سنجه اصل رعایت غبطه وقف به همت مرکز پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه این کتاب که ماحصل پایان نامه کارشناسی ارشد یکی از دانشجویان رشته حقوق خصوصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی است به مباحثی چون: غبطۀ وقف و تبیین فقهی و حقوقی آن؛ مبانی و ابعاد رعایت غبطۀ مال وقفی؛ بررسی جامع مقررات غبطۀ وقف؛ اجارۀ مال موقوفه و الگوسازی قرارداد آن؛ مزایده، پذیره، اهدایی و حق تقدیمی در اجارۀ مال وقفی و مزایا و معایب قرارداد اجارۀ موقوفات می پردازد.
بررسی مصادیق مشترک و اختصاصی غبطۀ موقوفات با انواع كاربري؛ پیشنهاد قراردادهای جایگزین عقد اجاره در مدیریت موقوفات  ارائۀ بستۀ مدیریتی در مهندسی قراردادهای مرتبط با موقوفات از دیگر مباحث مطرح شده در این کتاب است.

کتاب مهندسی قرارداد اجاره موقوفات به قلم محمدجواد فخر و زیر نظر حجج اسلام دکتر وحدتی شبیری، دکتر عبدالرضا اصغری  به رشته تحریر تحریر درآمده و در پانصد نسخه آماده عرضه به مخاطبان و علاقه مندان حوزه تخصصی وقف است.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی از موسسات علمی وابسته به آستان قدس رضوی است که در رشته های مختلف از جمله گرایشهای مختلف حقوق و فقه پذیرش دانشجو داشته و هر ساله تعداد زیادی پایان نامه و رساله از جمله مباحث مرتبط به وقف، نذر و زیارت به رشته تحریر درمی آید.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید